بیمه موتور سیکلت

همانگونه که خود مستحضرید موتورهایی که جا پایههای فلزی دارند میتوانند هنگامیکه سرنشین دوم سوار میشود در حفظ تعادل و نیز کنترل موتور سیکلت به شما کمک شایانی نمایند. احتمالاً خود شما آگاهی دارید که انجینهایی که به رادیاتورهای روغنی و یا آبی تجهیز شدهاند قادرند در ترافیکهایی که بسیار سنگین هستند و نیز شرایط محیطی گرم هوا، انجین موتور را بهتر خنک نمایند و راندمان و طول عمر انجین را افزایش دهند. برای افزایش دوام و طول عمر کل سیم پیچی در دو مرحله جدا عایق کاری می شود. این موتورسیکلت دارای موتور با گنجایش 1489 سی سی بود که می توانست با سرعت 45 کیلومتر در ساعت حرکت کند. به عنوان مثال ۲ موتور ۱۲۵ سی سی با یک موتور گیربکس را در نظر بگیرید اما یکی دارای ۴ سوپاپ و دیگری ۲ سوپاپ باشد، موتور ۴ سوپاپه خواهد توانست گشتاور و قدرت بیشتری که قابل توجه هم است ایجاد کند.

از دیگر مواردی که باید در هنگام خرید موتور سیکلت به آن توجه کنید فناوریهایی است که در طراحی و همچنین ساخت انجین موتور سیکلت به کار رفته است و دارای نقش مهمی در میزان گشتاوری، کاهش هزینههای سرویس و نگهداری، میزان قدرت، کاهش مصرف سوخت، کاهش صدا، کاهش لرزش موتور و غیره دارد. موتورهای ویبره پیلسا با استفاده از جدیدترین فناوری ها و مواد و قطعات باکیفیت طراحی و ساخته شده اند. در هر یک از حالت هایی که گفتیم نحوه نصب موتور ویبره متفاوت خواهد بود . به گفته برخی از تولیدکنندگان این مصوبه منجر به ایجاد شوک در صنعت موتورسیکلت شد، گردش مالی شرکتهای تولیدکننده موتورسیکلت کاهش یافت و بسیاری از آنها توان مالی لازم برای سفارشهای جدید به شرکای خارجی برای تولید موتورسیکلتهای انژکتوری را نداشتند. در ضمن اگر مالک قبلی بیمه نامه قصد داشته باشد بیمه نامه را برای خود نگه دارد و از تخفیف های آن استفاده کند، می تواند با مراجعه به نمایندگی، تخفیف بیمه نامه را به موتورسیکلت جدید خود منتقل نماید.

در این جنگ نیز تولید موتورهای جدید افزایش و توسعه یافت. در این صورت تنها راهی که برای بر طرف کردن این مشکل پیش روی شماست این است که پوسته انجین را تعویض کنید و یا اینکه به تراشکاری مراجعه کنید تا دوباره غلاویزه بزند. چنانچه تمایل دارید میزان قدرت و گشتاور هر موتور سیکلتی را در یابید میتوانید به سایت تولیدکننده آن مراجعه کنید. با این روش باید وقت صرف کنید و به نمایندگی مراجعه کنید و این مورد امروزه با توجه به مشغله زیاد افراد کمی مشکل است. افزون بر این موجب کاهش قابل توجه مصرف سوخت خواهد شد. افزون بر این چنانچه برای سرنشین دوم موتور سیکلت جا دستههای نگهدارنده وجود داشته باشد ایمنی و همچنین حفظ تعادل سرنشین تضمین خواهد شد. چنانچه بر روی اگزوز موتور سیکلتی که حجم بالایی دارد، مثلاً ۲۰۰ سی سی، توجه کرده باشید خواهید دید که بر روی لوله اگزوز یک حفاظ قرار گرفته است. با تمام این نکته ها که گفته شد برخی از موتور های برقی با کیفیت بالا در بازار وجود دارند که نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند بعنوان مثال برخی از موتور ها دارای سیستم خنک کننده مایع هستند، بنابراین قطعاً نیاز به توجه بیشتری دارند.

اما قبل از ارائه ی هر مطلبی لازم است تا گفته شود به دلیل نوسانات قیمت دلار در بازار های ایران ممکن است این قیمت ها دستخوش تغییراتی شوند. موتورسیکلت برقی پاکرو 4000 لیتیومی نیرو محرکه پارسیان، در میان نمونه های مشابه، از قدرت بالا و قابل قبولی برخوردار بوده و با توجه به امکان افزودن یدک کش به این محصول، می تواند انتخاب مناسبی برای کاربری های صنعتی باشد و به نظر می رسد که از لحاظ قیمت با دیگر محصولا متفاوت باشد. در هنگام خرید موتور سیکلت به مواردی که در ادامه در فناوری ساخت انجین ذکر میگردد توجه داشته باشید. وقتی وارد کابین ماشین می شوید اهرم تعویض دنده کوچک به همراه مانیتور 12 اینچی که در وسط داشبورد قرار گرفته اولین چیزی است که جلب توجه می کند. احتمالاً خود شما دیدهاید که یک کلید قرمز رنگ بر روی کنسول فرمان قرار دارد که راننده موتور سیکلت میتواند با فشار دادن آن بدون بستن سوئیچ بسیار سریع جریان برق را در مدار موتور سیکلت قطع کند تا هنگامیکه مشکلی برای موتور سیکلت به وجود میآید از آتش گرفتن آن جلوگیری شود و یا اینکه در توقفهایی که کوتاه مدت هستند و یا در ترافیکها با این کلید میتوان موتور را خاموش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید