تاریخچه موتور سیکلت: از ابتدا تا تبدیل شدن به یک صنعت سودآور – مجله بیمه

از آنجا که موتور برقی کاملاً به توان باتری متکی است، بنابراین باید حواستان به مسافتی که طی می کنید باشد. هر چه موتور سیکلتی جدید، کم قدرت و با ابعادی کوچک داشته باشیم، مبلغی که بابت حق بیمه باید بپردازیم کمتر است. به نظر میرسد که باید تا زمان قطعی عرضه آن به بازار منتظر بمانید و با بررسی میزان انطباق آن با معیارهایی که به عنوان خریدار در ذهن دارید، درباره خرید آن تصمیمگیری کنید. پس به طور کلی برای تعویض دنده، باید ابتدا کلاچ را بگیرید، فشار گاز را کم کنید و بعد دنده را عوض کنید. برای خرید ارزانترین بیمه موتورسیکلت، قیمت بیمه موتورسیکلت ارائه شده توسط تمام شرکتهای بیمهای مجاز را در سامانه بیمه دات کام مقایسه نمایید. این سامانه با دریافت اطلاعات بیمهای شما، آنها را بررسی و ثبت کرده و بیمه نامه را به محلی که آدرس آن را ثبت کردهاید ارسال خواهد کرد. همانطور که در ابتدای متن اشاره شد، خرید بیمه بدنه خودرو و موتور برای بسیاری از افراد دغدغه است و برای اینکه بتوان این نگرانی را حل کرد، بیمه دات کام که یک سامانه و کارگزاری آنلاین است، شرایط استعلام، مقایسه و خرید بیمه نامه را از شرکتهای مختلف فراهم کرده تا ارزانترین و بهترین بیمه نامه را خریداری کنید.

بعضی از موتورسیکلت ها بسته به نوع ساخت و مدل، طرف های پایین تر را تخلیه می کنند. کمک فنر جلو: اکثریت قریب به اتفاق موتور سیکلت ها از قطب های دوتایی جذب شوک یا “چنگال” برای اتصال قسمت جلوی دوچرخه به چرخ های جلو استفاده می کنند. جالب است که بدانید در سال 1907 فردی با نام گلن کورتیس که مالک یک شرکت هواپیمایی بود با استفاده از موتور یک هواپیما توانست موتورسیکلتی بسازد که با سرعت 220 کیلومتر در ساعت حرکت نماید که البته از طرف مردم مورد باور قرار نگرفت و این رکورد ثبت نشد. مهم ترین تغییرش کمک های عقب بود چون طرح اولیه اصلاً کمک نداشت! اولین موتوری که ساخته شد، موتورسیکلت دوچرخه متحرک بود. همانطور که گفته شد، ابعاد این خودرو در قسمت صندوق عقب و همچنین کابین، به گونهای است که میتوانید از آن به عنوان یکی از خودروهای جادار ایرانی یاد کنید. نوع ترمز جلو و عقب موتورهای سیکلت معمولاً از نوع دیسکی و یا کاسهای است.

اما نکتهای که باید به آن توجه کنید این است که قدرتی که در مشخصات موتور سیکلت درج میشود در واقع قدرت تبلیغاتی و یا اسمی آن میباشد که معمولاً باید بین ۱ تا ۲ درصد از میزان قدرت اسمی آن کم نمائید تا قدرت واقعی آن را به دست آورید. این وسیله ارزان و کم مصرف را از دست ندهید. یکی دیگر از آپشنهای ایمنی خودروی سورن پلاس که میتواند برای قرارگیری صندلی کودک دلبندتان نیز مفید باشد، ایزوفیکس است که امکان قرارگیری صندلی کودک را به صورت ایمن در داخل خودرو فراهم میکند. در یک نگاه کلی به این خودرو، میتوان گفت که طراحان این خودرو در کنار مشخصات فنی و آپشنهای سمند سورن پلاس، به دنبال ایجاد جذابیتهای ظاهری متعددی بودهاند که از جمله این جذابیتها میتوان به تعبیه دستگیرههای شیک، مجهزکردن فرمان به روکش چرم، رینگ اسپرت دورنگ و… صندلی با روکش چرمی-صندلی سرنشین جلو و همچنین راننده از قابلیت تنظیم دستی و برقی به ترتیب روی 4 و 2 حالت مختلف برخوردار هستند. ایدهآل برای استفاده درون شهری: موتور برقی با توجه به ساختار و وزن کمی که دارد، انتخابی مناسب برای استفاده درون شهری است. سپس، شما میتوانید در صورت انتخاب حداقل پوششهای اصلی و استفاده از جشنوارههای تخفیف بیمه دات کام، پایین ترین قیمت بیمه موتور را در خرید آنلاین بیمه تجربه نمایید.

حداکثر سرعتی که میتوانید با این خودرو تجربه کنید، 190 کیلومتر در ساعت است. این خودرو همچون سایر محصولاتی که در بازار وجود دارند، با سیستم تهویه هوای مطبوع اتومات به بازار عرضه خواهد شد. این خودرو به سیستم کروزکنترل نیز مجهز است. صندلیهای جلو در این خودرو میتوانند از طریق تنظیم برقی، روی 2 حالت مختلف و به شیوه دستی، روی 4 حالت مختلف تنظیم شوند. آینههای soren plus، تاشو و دارای قابلیت تنظیم برقی هستند. شیشههای تمامی دربهای آن از قابلیت تنظیم برقی برخوردارند و همراه با آنها، گرمکن نیز تعبیه شده است. یک موتورسیکلت بنزینی هم دارای یک باتری کوچک است که برای خاموش کردن موتور کاربرد دارد ولی باتری های موتورسیکلت برقی بسیار بزرگتر هستند و اصلی ترین و تنها منبع انرژی هستند. شرکت انرژیکا موتور از منطقه ای در ایتالیا که فراری ، لامبورگینی و دوکاتی را به دنیا عرضه کرده است ، شرکت Energica بر روی موتورسیکلت های برقی سوپراسپرت تمرکز دارد. از قدیم، وسایل نقلیه سه چرخ مانند گاری وجود داشتهاند که نیروی خود برای حرکت را از حیوان میگرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید