تاریخچه موتور سیکلت: از ابتدا تا تبدیل شدن به یک صنعت سودآور – مجله بیمه

اولین موتور دنیا توسط برادران هیلدبراند و ولف مولر در سال 1894 ساخته شد. در سال 1867 الی 1871 ارنست میچاکس فرانسوی موتورسیکلت دوچرخه ای ساخت که همچنان با نیروی بخار کار می کرد. چرا که از سال 1871 به بعد مدرکی دال بر استفاده از این مدل موتورها موجود نیست. در سال 1860 پییر میشو، شرکتی بنام «میشو و شرکا» را برای ساخت دوچرخههای پدالی تاسیس کرد. این درحالی است که در دهه ۸۰ خودکفایی این صنعت بهحدی رسیده بود که بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه به کشورهای اطراف مثل عراق صادر میکرد؛ اما در میانه دهه ۹۰ کشورهای همسایه موتورسیکلتهای خود را از خاک ایران ترانزیت میکردند. ما کالاهای روزمره خدمات ، قطعات یدکی و لوازم جانبی پس از فروش را به شما ارائه می دهیم تا دستگاه شما در بهترین شرایط قرار داشته باشد ، همچنین طیف وسیعی از لباس و کلاه ایمنی را برای نگه داشتن استایل شیک و احساس راحتی در هنگام سواری به شما ارائه می دهیم. به طور مثال موتورسیکلت بی ام و مدل آر75 که در سال 1938 ساخته شده بود در طول جنگ جهانی دوم بین 16500 تا 17500 دستگاه از آن استفاده شد.

در سال 1946، او یک شرکت بزرگ تاسیس کرد. پس از یک دهه فعالیت مستمر و درخشان شاهین موتور در سال 1390 موفق به دریافت نمایندگی انحصاری موتورسیکلت های شرکت لیفان گردید . این وسیله ی دوچرخ بخار نیز در سال 1867 توسط سیلوستر روپر Sylvester H. Roper در ماساچوست ساخته شد و در سیرک ها و نمایشگاه ها به نمایش درآمد. یکی از وسایل نقلیه مهم و ضروری در شهرهای شلوغ موتور سیکلت میباشد. نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید موتور سیکلت باید به آنها توجه داشته باشید. در ابتدا ، “سبز” شدن برای تعداد فزاینده ای از مردم مهم است. اما شاید خیلی ها ندانند که برند های مطرح این دسته چیست و یا در بازار پر تنوع امروز لوازم یدکی موتور چه مارکی خوبه؟ همان طور که میدانید قیمت موتور سیکلت خیلی از خودرو ارزانتر است و نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارد به همین دلیل پیشنهاد میکنم. به موازات آن نقشهای جدیدی پذیرفتند و در برخی جوامع نوع خاصی از سبک زندگی را بهوجود آوردند.

همواره از جمله نیاز های کاربران در عصر فناوری اطلاعات و خرید آسان است. وی ادامه داد: «فصل ۹۸ کتاب قوانین صادرات و واردات میگوید ۲۵ درصد قطعات باید داخلی و ۷۵ درصد آنها خارجی باشد، اینجا اینگونه رانت و خلاف اظهاری شکل میگیرد که یک کارخانه زده میشود به اسم شخص «الف»، اطلاعات مالی «الف» نشان میدهد که ۷۵درصد وارداتی و ۲۵ درصد داخلی است. سرعت موتور سیکلت برقی به ساخت آن بستگی دارد .محصولاتی وجود دارند که قادرند حتی سریعتر از یک لامبورگینی حرکت کنند. KTM غول موتورسواری آفرود KTM با دوچرخه برقی Freeride E-XC به بازار وسایل نقلیه برقی آمد. اولین موتوری که ساخته شد، موتورسیکلت دوچرخه متحرک بود. در حقیقت از اواسط قرن نوزدهم دوچرخه های بخار توسط افراد مختلف ساخته شدند. به طوری که به حرکت در آوردن آن ها بسیار مشکل بود و مانند امروزی ها چندان کاربردی و کار راه انداز نبودند. موتور برقی ارزان نیز مانند هر کالای از جمله موارد حائز اهمیت برای کسانی است که دنبال کالای با کیفیت با قیمت مناسب هستند. با توجه به اهمیت 3 فاکتور در خرید لوازم یدکی مانند برند، کیفیت کالا و تکنولوژی به کار رفته در ساخت آنها، قیمت لوازم یدکی موتور متغیر است.

اگر شما فروشنده لوازم یدکی موتورسیکلت هستید و قصد خرید لوازم یدکی به قیمت عمده را دارید ، و یا اگر در زندگی روزمره خود نیاز به لوازم موتور سیکلت خود پیدا کردید پس خرید این لوازم را ساده بگیرید. موتور نیز یکی از همین وسایل نقلیه است که بیشتر از سایر وسایل نقلیه در معرض خطر قرار دارد. جالب است که بدانید در سال 1907 فردی با نام گلن کورتیس که مالک یک شرکت هواپیمایی بود با استفاده از موتور یک هواپیما توانست موتورسیکلتی بسازد که با سرعت 220 کیلومتر در ساعت حرکت نماید که البته از طرف مردم مورد باور قرار نگرفت و این رکورد ثبت نشد. در نتیجه با استفاده از این نوع موتورها، میتوانید لذت یک موتورسواری متفاوت را تجربه کنید. هرچند استفاده از موتورسیکلت ها اکنون همگانی و مقرون به صرفه است ولی برای آن که موتورسیکلت ها به شکل مدرن و امروزی خود دست یابند مسیر پرفراز و نشیبی را گذرانده اند. مزیت این موتور نسبت به موتورسیکلتهای قبل از آن، قابلیت ترمزکردن بود اما ترمز نه به شکل امروزی آن! در ابتدا مخزن های زغال یا موتورهای بخار را با خود حمل می کردند که سنگین و ناکارآمد بودند و به مرور تغییر کردند و در نهایت به وسیله ای راحت، پرسرعت و سبک امروزی تبدیل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید