سمند سورن پلاس، جدیدترین عضو خانواده سمند است

موتورهای سنکرون گاهی اوقات به عنوان موتور کششی استفاده میشوند. این موتورهای سنکرون بزرگ همچنین ممکن است در راه اندازی به عنوان موتور القایی که قفس سنجابی آن روی روتور جاسازی شده است استارت شوند: هنگامی که موتور به سرعت سنکرون میرسد، هیچ جریان الکتریکی در میلههای قفس سنجابی ایجاد نمیشود، بنابراین اثر کمی بر عملکرد موتور سنکرون، به غیر از تثبیت سرعت موتور در تغییرات بار دارد. تکنیکی که گاهی اوقات استفاده میشود راه اندازی «ستاره-مثلث» (star-delta) است، که کویلهای موتور در ابتدای راه اندازی اتصال ستاره دارند، سپس وقتی که موتور به سرعت مناسب رسید کویلها به اتصال مثلث سوییچ میشوند. یکی دیگر از آپشنهای ایمنی خودروی سورن پلاس که میتواند برای قرارگیری صندلی کودک دلبندتان نیز مفید باشد، ایزوفیکس است که امکان قرارگیری صندلی کودک را به صورت ایمن در داخل خودرو فراهم میکند. این امر مشابه ترانسفورماتور در نظر گرفته میشود؛ جایی که بار الکتریکی اولیه به بار الکتریکی ثانویه مرتبط است. موتورهای ممنوعه که جزو موتورهای لوکس و لاکچری به حساب میآیند و حجم موتور آنها بین ۲۵۰ تا ۱۱۰۰ سی سی میباشد که بیشتر مسابقهای محسوب شده و حرفهای میباشند. موتورهای القایی نیروی کار صنعتی هستند و موتورهایی که توان خروجی آنها حدود 500 کیلو وات (۶۷۰ اسب بخار) است در اندازههای بسیار استاندارد تولید میشوند و تقریبا به طور کامل قابل تعویض بین تولید کنندگان هستند (اگرچه ابعاد استاندارد اروپایی و آمریکای شمالی متفاوت است).

درایوهای ترانزیستوری میتوانند مستقیما ولتاژ اعمالی را که به مشخصهی راه اندازی موتور و بار وابسته است تغییر دهند. یک موتور قفس سنجابی بدون بار که در سرعت بسیار نزدیک به سنکرون میچرخد، توان الکتریکی کمی را فقط برای حفظ سرعت روتور در برابر اصطکاک و تلفات مقاومت مصرف میکند. به طور کلی سروو موتورهای دو فاز ذاتا موتورهای سرعت بالا و گشتاور پایین هستند و معمولاً قبل از وصل به بار سرعت آنها به وسیله وصل به چرخدندهها کاهش مییابد. به عنوان مثال: پرس و جو از یک تعمیرکار موتورسیکلت میتواند خیال شما را از بابت تعمیر و نگهداری از این وسیله راحت کند. خیلی از افراد این وسیله را فقط مربوط به فصل بهار و تابستان میدانند ولی با خرید یک سری تجهیزات برای موتور سیکلت خود میتوانید در تمام فصلها حتی زمستان از آن استفاده کنید. اما شما همیشه میتوانید لوازم مورد نظر خود را از تپتیز با بهترین قیمت خریداری کنید چرا که تپ تیز با نگاهی بی طرفانه سعی در پوشش کلیه برند های با کیفیت بازار داشته و در هر سه حالت ارزان ، مناسب و یا گران قیمت تر را در فروشگاه موجود میکند.

اختلاف فاز موجود بین فازهای تغذیه چند فاز الکتریکی، یک میدان الکترومغناطیسی دوار درون این موتورها ایجاد میکند. با این حال هر گاه فقط منبع توان تک فاز موجود است، میدان مغناطیسی دوار باید با استفاده از اسبابهای دیگر تولید شود. در درایوهای کنترل سرعت مربوط به موتورهای توان بالای روتور سیم پیچی شده، انرژی مربوط به تغییرات فرکانس هدر نمیرود بلکه یکسو شده و از طریق اینورتر به منبع تغذیه بازمیگردد. در حال حاضر اینورترهای ترانزیستوری با درایو فرکانس متغیر برای کنترل سرعت مورد استفاده قرار میگیرند و موتورهای روتور سیمپیچی شده کمتر معمول هستند. «روتور سیم پیچی شده» (Wound Rotor): روتور سیم پیچی شده زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که سرعت متغیر مورد نیاز باشد. با این حال، تحولات در الکترونیک قدرت به این معنی است که فرکانس منبع تغذیه هم اکنون میتواند متناسب با کنترل یکنواخت سرعت موتور متغیر باشد. به استثنای موارد دیگری که جریان محدود میشود (یا قطع کامل جریان اتفاق میافتد)، افزایش گرما و تخریب عایق سیم پیچ نتیجهی احتمالی افزایش بیش از حد جریان است. هرگاه بار مکانیکی افزایش یابد توان الکتریکی مصرفی افزایش مییابد. به طور کلی تمام پارامترهای حرکتی آسانسور از جمله کاهش و افزایش سرعت، یکنواختی حرکت، قدرت جابجایی و عوامل دیگر بستگی به نوع موتور آسانسور انتخابی توسط شما دارند.

صنعت موتورسیکلت از جمله صنایع کشور است که طی سالهای اخیر با شوکهای مختلف و تصمیمات متناقض، دچار آسیبهای فراوان شده است. در شکل زیر یک موتور القایی AC سه فاز با روتور قفسه سنجابی نشان داده شده است. علاوه بر این، یک موتور قفس سنجابی قفل شده (یا دارای اضافه بار) که استارت میشود جریانی میکشد که فقط با مقاومت مدار محدود میشود. چند روش برای استارت موتور چند فاز استفاده میشود. به این روش «راه اندازی مستقیم» (DOL; Direct-On-Line) گویند. در این روش باید کد ملی و رمز عبور سامانه سخا را وارد کنید و مشاهده ریز جرائم رانندگی را انجام دهید. قبل از حرکت، چند بار با کلاچ کار کنید و به اصطلاح قلقگیری کنید تا دستتان راه بیفتد. آیا به شما انگیزه می دهد که بیرون بروید و سوار شوید و دنیای اطراف خود را تجربه کنید؟ ساعد نیوز: ویدئویی از لحظه تصادف یک فرد موتور سوار با اتوبوس هنگام سبقت گرفتن، منتشر شده است. برای مراجعه حضوری باید زمان و انرژی بیشتری را صرف کنید، اما در خرید بیمه به صورت آنلاین شرایط استعلام قیمت و مقایسه انواع بیمه نامه برای افراد فراهم شده است. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه نظیر بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو و موتور است که میتوان از طریق آن خدمات بهترین شرکتهای بیمهای را مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید