موتور تختهگاز میرود/ افزایش ۱۰ تا ۱۲ برابری موتور طی ۴ سال – قدس آنلاین

علاوهبر این، با استفاده از این نوع موتورها دیگر لازم نیست زمان زیادی را صرف تمیز کردن و روغنی کردن زنجیر موتور باشید. وگرنه این حجم از بیاحتیاطی، واقعا قابل توجیه نیست. ترمزهای دیسکی: این نوع ترمز برای اکثر موتور سیکلتها مخصوصاً موتورهای بزرگ حاکم است زیرا ترمزهای دیسکی توانایی ترمزگیری قابل توجهی دارند. علیرضا یونچی در این خصوص میگوید: «قیمت موتورسیکلت در دنیا به چند بخش قابل تقسیم است: یک قیمت چینی زیر ۱۵۰ سیسی یا ۸تا ۱۰ اسببخار (از ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار) موتورسیکلت ژاپنی که در کشور ثالث ساخته میشود مثلا در اندونزی و تایلند(۱۳۰۰تا ۱۴۰۰ دلار) بعد از آن هم موتورهای کاملا ساخت ژاپن که ۵۰ درصد قیمت بالاتری دارند و موتورهای آمریکایی که در ایران خریداری نمیشوند. بیمه موتورسیکلت نیز مثل بقیه بیمه های شخص ثالث قابلیت انتقال به صاحب جدید موتورسیکلت را خواهد داشت. بیمه شخص ثالث موتور سیکلت دارای ماهیتی مشابه بیمه شخص ثالث اتومبیل است.

بررسی آمارهای گمرک نشان میدهد در ۱۲ماهه سال گذشته بیش از ۲۴۰ میلیون دلار انواع موتورسیکلت، دوچرخه و قطعات آن وارد کشور شده است که این میزان در مقایسه با واردات نزدیک به ۱۴۳ میلیون دلاری مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۶۸درصدی را نشان میدهد. یکی از انواع موتور آسانسور موتور گیربکس دار است. موتور سیکلت یکی از وسایط نقلیه است که با داشتن دو چرخ کمی شبیه دوچرخه است، اما انجین و قوای محرکه آن، این وسیله نقلیه را از دوچرخه متمایز ساخته است. اما نمیدانند که با این حرکات، چه خطرهایی را به جان میخرند. احتمالا موتورسوارانی که این حرکات را انجام میدهند، از خطرات آن بیاطلاع هستند. بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق بیمه به شرکت بیمهگر و خرید بیمه بدنه ، وسیلهنقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه میکند. به همین دلیل کارشناسان بیمه ، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو مخصوصا دارندگان خودروهای نامتعارف توصیه میکنند. با توجه به اهمیت این بیمه نامه ، خرید بیمه موتور به همه دارندگان انواع موتورسیکلت توصیه میشود.

گاهی اوقات افرادی که گواهینامه رانندگی خودرو دارند، با خیال راحت سوار موتورسیکلت میشوند. این گزینه بیشتر به ترجیح شخصی بستگی دارد، اما من موتورسیکلت های برقی را از چند جهت راحت تر می بینم. موتورسیکلت مانند اتومبیل، یک وسیله نقلیه است ولی تفاوتهای فاحشی با آن دارد. این فعالیت پر تحرک که در زمانهای دورتر برای اقشار کم درآمد جامعه یا جوامع شلوغی مانند چین و هند مناسب بود، اکنون به یک تفریح جذاب، حتی لاکچری درآمدهاست. هنگام استفاده از این وسیله حتی برای یک مسافت کوتاه باید از کلاه ایمنی استفاده کنید. اگر نگاهی به قیمتهای موتورسیکلتهای جذاب و به اصطلاح خفن بیندازید، متوجه دلیل استفاده از واژه لاکچری خواهید شد. دلیل اصلی این کارهای خطرناک، فقر فرهنگی یا نداشتن اطلاعات کافی است. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید. طبق قوانین بیمه موتورسیکلت، اگر راکب موتورسیکلت مقصر در تصادف فاقد گواهی نامه باشد، بیمه گر خسارت زیاندیده را بدون قید و شرط پرداخت می کند ولی استرداد مبلغ خسارت به بیمه گر توسط راکب مقصر الزامی است و در شرایطی که تصادف یا حادثه منجر به خسارت جانی و پرداخت دیه گردد، پرداخت دیده از طرف بیمهگر غیرممکن است زیرا برحسب ماده 3 قانون بیمه موتورسیکلت، شرایط پرداخت دیه به راننده مقصر، داشتن گواهینامه متناسب با وسیله نقلیه است.

هم اکنون این شرکت با تولید موتورسیکلت های برند دلتا و لیفان در کلاسهای ۱۰۰ سی سی تا ۲۵۰ سی سی در بیش از ۱۵ مدل متنوع متناسب با خواسته و نیاز مشتری و همگام با استانداردهای روز اروپایی موسوم به EEC و استاندارد های آلایندگی یورو چهار سهم عمده ای از بازار کشور را به خود اختصاص داده است. البته مدتی است که مجلس روی این طرح بررسیهایی انجام داده است. برخی از تفاوت ها بسیار چشمگیر خواهد بود و قطعاً بلافاصله هنگام نشستن بر روی موتور، متوجه این تفاوت ها خواهید شد. این روزها که قیمت انواع خودروی سواری افزایش بسیار زیادی داشتهاست، موتور سیکلت قیمت مناسبتری دارد و میتوان با صرف هزینه کمتر، یک وسیله نقلیه برای سفرهای درون شهری خریداری کرد. بدیهی است که استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای موتورسواران اهمیت زیادی دارد و از تلفات تصادفات میکاهد. برای مسابقه درون پیست باید به سراغ مدلهای مسابقهای بروید و برای رانندگی در شهر موتورهای شهری و برای جاده موتورهای تریل و اگر قصد مسابقه در پیست خاکی و حرکات نمایشی را دارید هم میتوانید از موتور تریل و هم از موتور کراس استفاده کنید. جدای از بحث ترافیک، یکی دیگر از مشکلات استفاده از خودروی سواری در شهرهای شلوغ، پیدا کردن جای پارک است.

دیدگاهتان را بنویسید