موتور تختهگاز میرود

همان گونه که بیان کردیم انواع موتور آسانسور در ظرفیت ها و با قطعات گوناگون طراحی و توزیع می شوند. این بخش ها و اجزای گوناگون که در واقع سیستم های کوچکی هستند؛ با کنار هم قرار گرفتند؛ یک سیستم بزرگ را به وجود می آوردند. انواع موتور آسانسور در توان های مختلف و با قطعات گوناگون طراحی و تولید می شوند. امروزه موتورهای آسانسور متنوعی در شرکت های مختلف جهان طراحی و تولید می شوند. امروزه بسیاری از تولید کنندگان موتورهای الکتریکی هستند که موتور سیکلت هایی با مشخصات بسیار امیدوار کننده تولید می کنند. کلیه موتورسیکلت ها به گرما احتیاج دارند و نیاز به سیستم خنک کننده دارند. میزان تخفیف عدم خسارت شما به طور خودکار محاسبه و روی بیمهنامه شما درج شده است. 4. در این مرحله باید تعیین کرد که موتور سیکلت خسارت دارد یا بدون خسارت است. با این وجود به طور حتم یکی از مهمترین عوامل در انتخاب موتور آسانسور توان موتور خواهد بود. استفاده از ولتاژ و فرکانس متغیر 3vf در موتورهای گیرلس نیز می تواند به پر سرعت شدن آسانسور کمک فراوانی کند. بنابراین برای استفاده از موتور برقی به سوخت بنزینی نیاز نخواهید داشت.

گرچه قیمت مدل هایی از این وسیله نقلیه در مقایسه با برخی از خودرو های چهار چرخ بیشتر یا یکسان است، اما هر کس به تناسب علاقه و کارایی که مد نظر دارد، به سراغ موتور می رود. موتور سیکلت استاندارد همانگونه که از نامش مشخص است، برای استفاده معمولی در شهر مناسب است. وزن کابین را باید با استفاده از وزنه های چدنی متعادل کرده و کابین در طبقات میانی قابلیت جابجایی خواهد داشت. علیرضا یونچی، کارآفرین و فعال اقتصادی این حوزه در گفتوگو با «فرهیختگان» از چرایی شوک به بازار موتورسیکلت میگوید. موتورهای گیربکس دار و بدون گیربکس با توجه به کارایی و عملکردی که دارند با قیمت های متنوع در اختیار شما قرار خواهند گرفت. نوع موتور، توان موتور، سرعت جابجایی کابین و ظرفیت آن از جمله گزینه هایی هستند که شما باید جهت خرید موتور آسانسور مدنظر قرار دهید. در این فرمول P به عنوان توان، موتور V سرعت مدنظر برای کابین، G به عنوان حداکثر بار یا وزن نفرات کابین و همچنین N به عنوان یک پارامتر موتور معادل 0.5 تا.0.7 در نظر گرفته می شوند.

موتورسیکلت بدون کلاچ: اگر به دنبال یک موتورسیکلت هستید که راندن آن آسان و مصرف سوخت کمتری داشته باشد بدون شک نمونه بدون کلاچ بهترین گزینه است. اگر نحوه استفاده شما از موتور با شتاب فراوان و ترمز های غیرضروری است،ممکن است کنترل این مورد که موتور سیکلت چقدر بنزین مصرف می کند از دستتان خارج شود. این آپشن خصوصا در هنگام دور زدن به خوبی فعال شده و این نکته مثبتی برای K7 تلقی می شود. در این نوع موتور محور متصل شده به روتور با اتصال مستقیم به فلکه موجب حرکت سیم بکسل ها و کابین می شود. نحوه عملکرد موتور آسانسور در مدل گیرلس به گونه ای است که از طریق اتصال مستقیم نیروی محرکه به قرقره کششی منتقل می شود. پیستون ها درون سیلندرها با حرکت بالا و پایین حرکت انرژی را از موتور به قسمت های دیگر منتقل می کنند. از جمله مزایای استفاده از این نوع موتور آسانسور می توان به صرفه جویی در مصرف برق، به روز بودن آن، حرکت بسیار نرم و همچنین سرعت بالاتر اشاره کرد. با این وجود انواع موتور آسانسور خارجی با توجه به نرخ ارز می توانند با نوساناتی مواجه شوند. اصولی نبودن این طرح جدا از آسیب به تولیدکنندگان، به سبب افزایش قیمت، بازار فروش موتورسیکلت نو و انژکتوری را کساد کرد.

یونچی افزود: «بر فرض کارشناسی نبودن مصوبه وزارت صمت، دولت با بخش خصوصی زیاد میانهای نداشته و با وجود اینکه یک عده از افراد متخصص و نیمهمتخصص مصوبه را نوشتهاند اما درنهایت دولت کار خودش را میکند. علیرضا یونچی در این خصوص گفت: «در ایران حتی یک انجین تولید نمیشود، برای موتورسیکلت داخلی تعداد خیلی اندکی مثل سیجی125 یا مدلهای دیگر تولید میشد اما بیش از 95درصد مدلها وارداتی است و در ایران مونتاژ میشود. وضعیت سالهای اخیر این صنعت موجب شده با رکود و کاهشانگیزه کارآفرینان، بیش از 130 مجموعه تولیدی منحل شود. امروزه استفاده از این نوع موتور آسانسور جهت جابجایی و ترافیک بالا کاربرد فراوان دارد. آسانسورهایی که از این نوع موتور استفاده می کنند را می توان به دو دسته دارای موتورخانه و بدون موتورخانه تقسیم بندی نمود. مردم به دلایل مختلف می خواهند موتورسیکلت های برقی بخرند. دقت کنید زومیت، وبسایتی عمومی است و افراد با سطوح دانش مختلف دیدگاههای خود را مطرح میکنند. این مسئله خود باعث کاهش نسبت تراکم موتور میشود. براساس همین، یکی از دلایل اساسی افزایش قیمت موتورسیکلت، افزایش نرخ ارز است و درحالحاضر این وسیله حملونقل با نرخ ارز آزاد وارد میشود. نرخ بیمه موتور سیکلت سال 99 حدود 500 هزار تومان میشود.

دیدگاهتان را بنویسید