موتور سیکلت، راهنمای خرید بهترین مارک موتورسیکلت موجود در ایران – کیمیک

اگر قصد خرید بهترین بیمه موتور سیکلت را دارید، به بررسی و مقایسه شرایط این بیمه در شرکتهای مختلف نیاز خواهید داشت. اگر بخواهیم یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک موتورسیکلت به شما معرفی کنیم بیشتر یک کار تبلیغاتی کردهایم و از آنجایی که وب سایت کیمیک یک رسانه علمی و آموزشی است و نه تبلیغاتی در ادامه مطلب لیستی از بهترین برندهای موتورسیکلت موجود در بازار را به شما معرفی میکنیم. برند محصول: همیشه به سراغ برندهای معرف و شناخته شده بازار بروید، زیرا این محصولات معمولا کیفیت بالایی دارند و از قبل تست شده و امتحان خود را پس دادهاند. به گزارش عصر ایران ” KMC K7 “در حقیقت همون “جک X7 ” است که در ایران با برند اختصاصی کرمان موتور عرضه شده و با انبوهی از امکانات قصد دارد تا به رقابت با دیگر چینی های پرادعای بازار برود. زیرا بیشتر بیمه گذاران هنوز نمی دانند که موتورسیکلت های برقی همان عملکرد و سرعت موتور های بنزینی را دارد. در بالاترین سطح ، هارلی دیویدسون Livewire ( وزن 549 پوند ، برد 146 مایل ، حداکثر سرعت 110 مایل در ساعت) به قیمت 29799 دلار چشم نواز است. مسیرهایی که اکثر ما به صورت روزانه و برای رسیدن به محل کار خود باید طی کنیم، ممکن است دارای ترافیک سنگینی باشد که بخش زیادی از زمانمان را صرف خود کند.

بنابراین استفاده از انواع موتور سیکلت میتواند تا حد زیادی در هزینههای شما صرف جویی کند. به عنوان مثال: پرس و جو از یک تعمیرکار موتورسیکلت میتواند خیال شما را از بابت تعمیر و نگهداری از این وسیله راحت کند. نسبت به مدل مسابقهای حالت آیرودینامیکی ندارند در نتیجه مقداری از سرعت شما به وسیله باد گرفته میشود. موتورهای مسابقهای(Racing): این موتورها معمولا حجم موتور بالایی دارند و ظرف مدت چند ثانیه سرعت آنها از صفر به صد میرسد. پس از نظر شتاب و سرعت جای نگرانی در این مورد وجود ندارد و شما میتوانید با سرعت دلخواه موتور سیکلت خود را برانید. در واقع یک وسیله نقلیه دو چرخ میباشد که از نظر ظاهری شباهت زیادی به دوچرخه دارد با این تفاوت که نیروی مورد نیاز برای حرکت را از طریق بنزین به دست میآورد. با تغییر کاربری موتورسیکلت و افزایش روزافزون تولید و واردات این وسیله به کشورمان، فرهنگ استفاده از آن نیز تغییر یافت.

اول از شاسی اصلی شروع کردم که در حین کار چندبار جزئیاتش تغییر کرد. تغییرات این وسیله نقلیه در طول تاریخ بیشتر ناشی از تغییر در سوخت موتور آن شکل گرفته است. خیلی از افراد این وسیله را فقط مربوط به فصل بهار و تابستان میدانند ولی با خرید یک سری تجهیزات برای موتور سیکلت خود میتوانید در تمام فصلها حتی زمستان از آن استفاده کنید. تصور کنید که در چند سال آینده چه پیشرفت چشمگیری خواهند داشت. هر چه وزن موتور شما بیشتر باشد راندن آن دشوارتر میشود. علیرضا یونچی در این خصوص میگوید: «قیمت موتورسیکلت در دنیا به چند بخش قابل تقسیم است: یک قیمت چینی زیر 150 سیسی یا 8تا 10 اسببخار (از 400 تا 800 دلار) موتورسیکلت ژاپنی که در کشور ثالث ساخته میشود مثلا در اندونزی و تایلند (1300تا 1400 دلار) بعد از آن هم موتورهای کاملا ساخت ژاپن که 50درصد قیمت بالاتری دارند و موتورهای آمریکایی که در ایران خریداری نمیشوند. بعد نوبت به طراحی و ساخت باک بنزین، سیستم تعلیق جلو، جایگاه موتور، پدال های دنده و ترمز، ساخت فرمان و زین و گلگیر عقب و سخت ترین قسمت کار طراحی رینگ عقب به همراه توپی رسید. موتوری که روی این خودرو نصب شده از نوع 1.5 لیتری توربو شارژ است که توان تولید 174 اسب بخار با گشتاور ۲۵۱ نیوتن متر را داشته که با توجه به توان این موتور می شود آن را قدرتمند ترین پیشرانه 1.5 لیتری در خودروهای چینی که در ایران مونتاژ می شود دانست.

شرکت استرالیایی orbital و فورد در دهه 90 میلادی کارهایی را بر روی این نوع موتورها کردهاند. نورثروپ دستکم دو پرواز دیگر را تا دو سال آینده برنامهریزی کرده است؛ اما فعلا معلوم نیست اقدام روسیه چگونه بر پرتابهای آتی این شرکت تأثیر خواهد گذاشت. موتورهای کراس (cross): کراس در واقع یک سبک موتورسواری مسابقهای است که بر خلاف مسابقه در پیست در جادههای ناهموار و کوهستانی انجام میشود. میتوانید استعلام خلافی خود را نیز انجام دهید. سامانه خلافی قبضینو با اپلیکیشن و سایت پرداخت جریمه خودرو با بهبود فرایند استعلام قبض خلافی و پرداخت قبض اینترنتی در مقایسه با دیگر روشهای پرداخت مانند پرداخت جریمه رانندگی با موبایل و پرداخت با کدهای USSD و یا استعلام و پرداخت از سایت خلافی خودرو راهور ۱۲۰ و یا سایر اپلیکیشنهای پرداخت خلافی دارای سرعت، کیفیت و امکانات بیشتر و کاربردیتری است. موتورهای برقی مانند Lightning LS-218 اغلب در مقابل موتورهای بنزینی در مسابقات صعود تپه، در برترین جایگاه قرار گرفته اند. پیشنهاد میکنم برای انتخاب ارتفاع صندلی روی موتور نشسته و پای خود را روی زمین قرار دهید. ارتفاع صندلی: موتورسیکلت هم مانند دوچرخه سایز بندی دارد که سایز آن را با ارتفاع صندلی میتوانید مشخص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید