موتور سیکلت، راهنمای خرید بهترین مارک موتورسیکلت موجود در ایران – کیمیک

در کنار رو به راه کردن ماشینمان برای سفر در جادهها نباید از تمدید بیمههای لازم آن غافل شویم.در واقع، اگر نگاهی به آمار تصادفها بیاندازیم متوجه میشویم که تهیه بیمه حتی از سرویس ماشین و رفع ایرادات فنی آن هم واجبتر است.در دو ماه فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۰ دو هزار ۵۹۶ نفر در حوادث رانندگی جانشان را از دست دادند..بیمه شخص ثالث موتور و خودرو در بین طرحها و محصولات بیمهای دیگر مورد استقبال افراد بیشتری قرار گرفته است و دلیل آن هم میتواند قانون اجباری بودن این بیمه نامه باشد. در ادامه شرایط فروش دو خودروی دیگر این شرکت را بررسی خواهیم کرد. در این طرح خودروی جک KMC K7 ارائه شده است و زمان تحویل آن 90 روز کاری است . طبق اعلامیه کرمان موتور قیمت KMC K7 یک میلیارد و 210 میلیون تومان و قیمت جک S5 اتوماتیک 820 میلیون تومان خواهد بود. شرکت کرمان موتور برای اسفند ماه 1400 شرایط فروش اقساطی جک S5 و کی ام سی K7 و نیز کی ام سی تی 8 خود را اعلام کرد. در این طرح فروش اقساطی قرار است که سه خودروی کی ام سی تی 8، کی ام سی کی 7 و جک اس 5 تحویل مشتریان داده شود.

این ژنراتورها برای توربینهای بادی که بسته به سرعت باد سرعتشان متغیر است، برای مثال وقتی توربین در معرض یک باد تند قرار میگیرد مناسب اند. از این فناوری در ژنراتورهای به کار رفته در توربینهای بادی استفاده میشود. موتورهای بدون جاروبک برخلاف موتورهای با جاروبک بدون ایجاد جرقه کار میکنند که آنها را برای محیطهای دارای سوختها و مواد شیمیایی فرار مناسب میکند. بزرگترین موتورهای بدون جاروبک تا حدود ۱۰۰ کیلو وات هستند که در خودروهای الکتریکی استفاده میشوند. موعد تحویل خودروهای مذکور سه ماهه است. شرایط اقساطی این خودروها به صورت 18 تا 30 ماهه است و میزان اقساط در هر یک از این مدتها در جداول پایین خواهد آمد. در مشخصات فنی و آپشنها، سورن پلاس خودرویی با پیشرانه 16سوپاپه است که اولین بار در اواخر سال 98 به بازار معرفی شد و قرار است در پاییز 99 با تولید انبوه، به صورت وسیع عرضه شود. موتورسیکلت برقی پاکرو 4000 لیتیومی نیرو محرکه پارسیان، در میان نمونه های مشابه، از قدرت بالا و قابل قبولی برخوردار بوده و با توجه به امکان افزودن یدک کش به این محصول، می تواند انتخاب مناسبی برای کاربری های صنعتی باشد و به نظر می رسد که از لحاظ قیمت با دیگر محصولا متفاوت باشد.

ویژگی دیگر کلاه ایمنی، این است که باید حتما با سایز سرتان تناسب داشته باشد. این موتورها برای شتاب سریع بهینه شدهاند و روتوری دارند که بدون هستهی آهنی ساخته شده است. موتورهای DC بدون جاروبک جدید از توان کسری از وات تا چند کیلو وات ساخته میشوند. پورتهای الکتریکی به وسیلهی عناصر الکترونیکی به هم گره میخورند و تبدیل به یک پورت الکتریکی میشوند در حالی که هر دو پورت مکانیکی (شافتها) در خارج از پکیج در دسترس هستند. سیم پیچها معمولا با «رزینهای اپوکسی» (epoxy resine) آغشته و تثبیت میشوند. یکی از سیم پیچها مستقیماً به خروجی متصل میشود و سیم پیچ دیگر به یک منبع AC سه فاز با فرکانس متغیر متصل میشود و این منبع روی فرکانسی قرار میگیرد که تغییرات در سرعت ژنراتور و طبعاً فرکانس برق تولیدی رو جبران میکند. این موضوع به خصوص در صورتی اتفاق میافتد که سیم پیچها از جنس آلومینیوم باشند و نه مس که سنگینتر است. سیگنال خطای کارانداز که تفاضل بین سیگنال ورودی و سیگنال پسخورد است، به کنترل کننده اعمال میشود تا خطا را کاهش دهد و خروجی سیستم را به مقدار مطلوب برساند . راه حل دیگر استفاده از ژنراتورهای تغذیه دوسویهای است که در آنها به جای حالت معمول که در آن سیمپیچ روتور به منبع تغذیه DC متصل و سیمپیچ استاتور که برق تولید شده از خروجی آن گرفته میشود، دو سیمپیچ سه فاز موجود است که یکی ثابت است و دیگری دوران میکند.

یکی دیگر از دلایلی که بحث برانگیز خواهد بود، عدم صدای اگزوز است. از آنجاییکه این نوع موتورها صدای اگزوز بلندی ندارند، به شما این امکان را میدهند تا بهراحتی در هر مکانی موتور را روشن کنید. لازم به ذکر است به دلیل نمایشی شدن این موتورها صدای اگزوز آنها بسیار زیبا میباشد به طوری که کیلومترها جلوتر شنیده میشود. یک «موتور خطی» (linear motor) اساسا یک موتور الکتریکی است که از حالت دوار درآمده تا به جای این که یک گشتاور چرخشی تولید کند، یک نیروی خطی توسط ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی سیار در امتداد طول آن، به وجود آورد. محققان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، بر اساس نانو لولههای کربنی چند منظوره، یاتاقانهای چرخشی و در نتیجه «نانو موتور نانو لوله» (Nanotube nanomotor) تولید کردهاند. بر همین اساس متقاضیان میتوانند از تاریخ ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ با مراجعه به سایت کرمان موتور این خودرو را با قیمت مصوب ۸۷۷ میلیون تومان خریداری کنند. چنانچه تمایل دارید میزان قدرت و گشتاور هر موتور سیکلتی را در یابید میتوانید به سایت تولیدکننده آن مراجعه کنید. شما میتوانید برای خرید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت به صفحه محصولات سایت مراجعه کنید. در این طرح فروش شرایط خرید نقدی و اقساطی این خودرو برای مشتریان فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید